Mus rasite:

Ofisas Kaune,
Piliakalnio g. 22A


+370 610 02888

+370 686 54541

 
Mūsų įmonė teikia profesionalias paslaugas perkant
automobilius ir kitas transporto priemones JAV. Kaip pirkti?
COPART aukcioneKitas transportas
--

Registruotiems vartotojams

Detaliai apie tai kokie reikalavimai taikomi “amerikietiškiems” automobiliams norint juos registruoti Lietuvoje.

Dar prieš važiuojant į Regitrą reikės automobilį patikrinti ir gauti ekspertizės išvadą, kuri deklaruoja ketinamo eksploatuoti automobilio atitikimą Europiniams reikalavimams. Taigi, dokumentai kuriuos reikia susirinkti prieš vežant automobilį ekspertizei:

 1. Transporto priemonės pirkimo pardavimo sutartis. Ją gausite pirkdami savo auto iš pardavėjo, ar aukcione, ar jau čia vietoje, vistiek pirksite iš kažkokio UAB. Tai kolkas yra dokumentas įrodantis nuosavybės teisę į transporto priemonę.
 2. Salvage certificate – pagrindinis automobilio dokumentasSalvage certificate – pagrindinis automobilio dokumentas

  Salvage certificate. Pirminis kilmės dokumentas baigus automobilio eksploataciją JAV (vietoje įprasto JAV Certificate of title) kuris atkeliauja kartu su mašina ir lieka Regitrai ją jau užregistravus. Iš esmės tai yra deklaracija to kad automobilis yra vienaip ar kitaip sugadintas ir pardavėjas yra įpareigotas jį duoti pasirašyti pirkėjui JAV tam kad jis būtų informuotas apie mašinos būklę.

 3. Vairuotojo civilinės atsakomybės draudimo polisas. Draudimas būtinas, be jo nepraeisite ekpertizės ir technikinės apžiūros. Draudimą galima nusipirkti bet kurioje draudimo bendrovėje, tam užtenka automobilio VIN (identifikacinio numerio) ir asmens dokumento.
 4. Muitinės deklaracija. Jei muitas jau sumokėtas turite turėti ir šį popierių.

Automobilio paruošimas ekspertizei:

 1. Galinis priešrūkinis – čia visų laikų klasika. Amerikietiškuose kaip taisyklė tokio nebūna, taigi jis privalo būti įtaisytas. Pirkau paprasčiausią kažkokiose autodalyse. Svarbu kad turėtų įspaustą ženklinimą su E raide. Taip pat privaloma įrengti atskirą jungiklį su šviesos indikacija (užsidega paspaudus) ir veikti tik įjungus artimasias šviesas. Naujas reikalavimas (bent jau man) yra tas kad mygtukas turi turėti žymėjimą – priešrūkinio žibinto simbolį.
 2. Artimosios šviesos – jei turi specialų žymėjimą (raidės – C, HC, DC, DOT, SAE) arba yra keistas į europinį (turi E raidę) atitiks reikalavimą. Aš dar dėl visa ko paprašiau servise pažiūrėti nors galima pasidaryti ir tamsiam garaže priešais sieną pareguliuojant aukštį. Šiaip Tuvlitoje šiais laikais niekas nebebando “tyčia nepraleisti” netgi patys pareguliuoja atsuktuvėliu prie stendo šviesas jei nesunkiai galima tai padaryti. Dar man naujiena buvo kad nebereikia jokio šviesos srauto “laužimo” dešinei pusei (reikalingo apšviesti kelkraščiui/ženklams). Amerikietiškos lempos šviečia tik tiesiai ir to pakanka gauti palaiminimą per technikinę apžiūrą.
 3. Posūkio žibintai – privalo būti įrengti papildomi indikatoriai ant sparnų arba ant veidrodėlių.
 4. Visi kiti reikalavimai paprastai atitinka amerikietiškiems auto arba būna specifiniai kažkokiam modeliui.
 5. Ekologiniai reikalavimai – garantuoju pirmas klausimas užduotas Tuvlitoje bus ar keistas variklio dangtis. Tai yra svarbu nes ant dangčio vidinės pusės yra lipdukas nurodantis emisisjas ir ekologinių standartų atitikimą etc etc.
 6. Ratų geometrijos setifikatas – privaloma iki ekspertizės apsilankyti viename iš autorizuotų servisų ir gauti pažymą apie atitiktį pagal gamintojo reikalavimus.

Toliau reikia registruotis į ekspertizę . Tikrai rekomenduojame registruotis internetu,nes nereiks laukti eilės, nėra tos masės žmonių ir viskas vyksta civilizuočiau.

Atvykus į vietą jus pasitiks ekspertas apžiūrės automobilį, patikrins kėbulo numerį ir jei viskas atitiks reikalavimus nusiųs jus techninės apžiūros tame pačiame pastate. Prieš tai reiks sumokėti 99,00 Eur už ekspertizę ir 14,45 Eur už techninę apžiūrą.

Po techninės apžiūros yra išrašoma Techninės ekspertizės pažyma kurią reiks pristatyti Regitrai. Taip pat duodama Techninės apžiūros rezultatų kortelė (baltas A4 lapas) su įrašu “neatitinka reikalavimų” kurią reiks pasikeisti į naują jau įregistravus (žalias A4 lapas) su įrašu “atitinka”.

Toliau galima važiuoti į Regitrą ir stoti į bendrą eilę (važiuoti su automobiliu tiesiai po stogine). Ten vėl sutikrins kėbulo numerį, paklaus kokio formato numerių pageidausite (kvadratinių, ar stačiakampių, ar skirtingų), suves visus duomenis, išims CARFAX pažymą, kurią vėliau padovanos (ten matysis visi oficialiai registruoti įvykiai iš mašinos gyvenimo JAV). Sulaukę Regitros specialisto atsakymo kad viskas OK būsite nukreiptas į pagrindinę salę ir ten eilės tvarka pakviestas prie langelio. Tada reiks susimokėti 45,18 Eur už registravimą ir dar ekstra jei pageidausite pasirinkti numerį. Jei esat visai KIETAS arba RICH jau būsite nusipirkęs vardinę lentelę ir už ją sumokėjęs tai tik liks pasakyti tetai prie langelio kad čia jūs esat ta sėkmės istorija.

Tada galima nuvažiuoti vėl į technikinių apžiūrų centrą, pasikeisti techninės apžiūros lapo į žalią. Į bendrą eilę stoti nereikia, reikia tik užeiti pas budintį ekspertą ir sumokėjus 2 Eur gauti pilnavertį dokumentą apie atitikimą techniniams reikalavimams.

Tai vat tiek ir to darbo, gerai pasiruošus viskam užteks pusdienio. Sėkmės!


Sėkmės!

konteinerio paieška ir sekimas: