Skirtingi dokumentų tipai ir jų reikšmės

Skirtingi dokumentų tipai ir jų reikšmės

Renkantis automobilį reikia nepamiršti ir atkreipti dėmesį į tai kokius dokumentus automobilis turi. 

 

Clear title - Švarus dokumentas:

Šios dokumentus turinčios transporto priemonės indikuoja, kad automobilis ar motociklas neturėjo užfiksuotų reikšmingų auto įvykių. Šie dokumentai yra tinkami registracijai Lietuvoje.

 

Salvage title - daužto automobilio dokumentas:

Tai dažniausiai pasitaikantys dokumentai parsivežant automobilį iš JAV. Šie dokumentai indikuoja jog tr. priemonė yra patekusi į auto įvykį. Aukcionuose dažniausiai pardavinėjami automobiliai su šiais popieriais, jie tinkami registracijai Lietuvoje.

 

Lemon title - verčiasi į lietuvių kalbą - rugštūs dokumentai. Toks greičiausiai ir pats automobilis:

Jungtinėse valstijose jeigu automobilis yra nekokybiškas ir garantinio laikotarpio metu automobilis dažnai genda gamintojas turi tr. priemonę atpirkti tuo pat išimami ir lemon dokumentai. Šie dokumentai tinkami registracijai Lietuvoje.

 

Rebuilt/reconstructed title - atstatyto automobilio dokumentai:

Atstačius ir sutaisius automobilį su salvage dokumentais kai kuriose valstijose bus išduodamas naujas dokumentas, kuris nurodo, jog automobilis buvo atstatytas po eismo įvykio. Šie dokumentai yra tinkami registruoti Lietuvoje.

 

Junk title - šlamšto dokumentai:

Šie automobilio dokumentai išduodami kai automobilis dėl apgadinimų ir netekęs daugiau nei 75% savo vertės. Šie dokumentai registracijai Lietuvoje netinka, tačiau galima registruotis Vokiškai ekspertizei, gauti vokiškus dokumentus ir tada užregistruoti Lietuvoje. 

 

Certificate of destruction - sunaikinimo sertifikatas:

Draudimo kompanija mano, jog šis automobilis yra netinkamas eksplotuoti, tad suteikia šį sertifikatą. Nors ir automobilis gali atrodyti geros būklės su nedideliais pažeidimais, draudimas bando save apsaugoti nuo ateityje galimų pretenzijų jeigu automobilis būtų suremontuotas su ir pasirodytu nesaugus. Šie dokumentai registracijai Lietuvoje netinkami, tačiau kaip ir su Junk title galima užregistruoti su vokiška ekspertize.

 

Flood/water damage title - skenduolio dokumentai:

Potvyniai, audros gali apsemti automobilį vandeniu. Reikėtų įdėmiai pasižiūrėti kaip aukštai automboilis buvo apsemtas, ar tik vos kilimėliai sušlapo ar pilnai iki stogo. Tą dažniausiai galima pamatyti automobilio nuotraukose pagal purvą salone ir išorėje. Šie dokumentai tinkami registracijai Lietuvoje. 

 

Odometer rollback title - atsuktos ridos dokumentas:

Šis dokumentas pažymi jog automobilio ar moticklo ridoje yra neatitikimų ir didelis šansas jog rida yra atsukta. Šis dokumentas tinkamas registracijai Lietuvoje.